Ken Nishida - kapitán 12. divize

Goto down

Ken Nishida - kapitán 12. divize

Příspěvek pro uNtacuk za Wed Mar 29, 2017 11:35 pm


Jméno
Ken Nishida
 
Pohlaví
Muž

Rasa
Shinigami

Oddělení
Gotei 13

Divize
12.divize


Hodnost
Kapitán


Osobnost
Ačkoli bývá někdy náladový, obzvláště když se mu něco nedaří, v kontaktu s ostatními je Ken většinou zdvořilý a vstřícný. Má svérázný smysl pro humor, který se ne každému jeví přijatelný, takže se mnohdy zdá, že lidi kolem sebe spíše rád popichuje, nebo si z nich utahuje. Pozvání na mimo pracovní aktivity však přijímá zřídkakdy, dává přednost spíše samotě, ale jeho oddanost divizi a loajalita k jeho podřízeným i k Soul Society jsou nezpochybnitelné. Stále si však zachovává svou hrdost, která ne vždycky souhlasí s jeho rozkazy. V takových případech se snaží najít kompromis, který by vyhovoval všem. Pokud se ovšem dostane do situace kdy toto není možné, neváhá si ušpinit ruce, ať už pro své přátele, podřízené či na popud vlastního smyslu pro čest. Miluje kaligrafii a zkoumání toho jak věci kolem něj fungují. Jeho nejoblíbenějším jídlem je onigiri a daifuku. Jeho největší předností v boji je zanjutsu, kterému se věnoval již před přijetím do Akademie a ostří jeho meče nikdy nemine cíl. Pokud se mu něco nelíbí, dá to jasně najevo, což v mnoha případech končívá argumentací pěstmi. Volné chvíle tráví tím, že se věnuje svým experimentům v laboratořích, nebo se vydává do pohraničních distriktů Rukongai, na okraje usedlostí, kde si najde vhodné, klidné místo na přemýšlení.

Historie  
Za svého života byl Ken sirotek s vážnou nemocí. Byl na tom fyzicky velice špatně a dokonce i v 10 letech ještě stále nedokázal samostatně mluvit. Brzy však začaly jeho šťastné dny, jelikož jeho sirotčinec navštívila majitelka jedná z velkých firem v Karakuře. Aby si vylepšila svojí reputaci tak se rozhodla Kena adoptovat aby ukázala lidu jak je milý. Nikdy se o něho však nestarala, zato několik profesionálních vychovatelek z něho udělalo správného muže. Den po dnu mluvil lépe a lépe až bylo k nerozpoznání od ostatních normálních dětí. Jeho život však nebyl nijak záživný. Všude musel jezdit se svojí matkou která si díky němu zlepšovala svojí reputaci. Život plynul dál a dál až do jednoho dne. Byl na cestě na jistou schůzi. Další klasický cirkus který přichystala jeho matka. Nikdy se však na místo nedostal díky řidiči kamiónu který usnul za volantem.

Několik let uplynulo od Kenové smrti který nyní žil v jednom z okrsků severního Rukongaie. Život zde mu připomínal dobu kdy byl naživu a žil v sirotčinci. Přeci jen všude jich bylo více než dost. Po smrti si Ken zanechal podobu se kterou zemřel, tudíž jako jeden z dospělých musel dělat co bylo v jeho silách aby udržel sebe a ostatní naživu. K jeho smůle si na toto místo přinesl i svojí nemoc kterou trpěl za svého života. Nikdy přesně nevěděl o co se jedná, ale jeho fyzická síla byla minimální a velice rychle se unavil ať už dělal cokoli. Jeho reiatsu však bylo mnohem větší než ostatních obyvatelů regionu. Vzhledem k zvýšení intenzity útoků hollow dostával Ken také čím dál více pozornosti od ostatních a všichni ho začali nutit k tomu aby šel na akademii shinigami. Ken o něco takového však neměl zájem a narůstající tlak obyvatelů regionu ho donutil utéci do neznáma.

Jen pouhých několik dní mimo region Rukungaie kde doposud žil naučilo Kena, že život je velice těžký. A to jak za pravého života tak i za života po smrti ve světě lidí. Neustále bloudění, žízeň a neuvěřitelný hlad. Slunce se stalo pro Kena nesnesitelným a každý člověk mu začal připomínat ty kteří ho nutily do něčeho co on sám nechtěl. Postupně začal stavět neprostupnou zeď mezi sebe a vše ostatní. Kompletně se odřízl od okolního světa. V samotném zoufalství se vyskytl v podivném světě. Byl zde poprvé, ale stále mu připadal neuvěřitelně povědomí. Jako věc kterou vidíte poprvé, ale z nějakého důvodu o ní víte vše. Byl to prázdný svět ve kterém rostl pouze jediný malý stromek u kterého seděl muž. Když se však Ken přiblížil dostatečně aby mu viděl do obličeje, zjistil že je to on sám. Jako jeho odraz po kterém stékala jasně rudá krev. A v ten moment muž promluvil. Konečně se setkáváme... pořád si na mě nepamatuješ? Mé jméno je...  V ten moment se malý stromeček za ním začal rozrůstat do neuvěřitelných rozměrů. Rostl a rostl dokud se koruna neskryla v šedivých oblacích a stejně jak zmizela část stromu se vypařil i muž.

Zoufale se Ken snažil vylézt na strom. Toužil dosáhnout jeho konce. Toužil opět uvidět muže který vypadal přesně jako on. Slzy mu stékaly z očí jedna za druhou. Zakrvácené ruce se zachytily za vše o co se zachytit šlo. S každým úbytkem sil se okolo stromu tvořilo více a více mlhy. Nebyla však normální, vypadala jako otrávená. Kena jeho instinkt napovídal, že pokud nyní přestane a nechá se touto mlhou pohltit, bude po všem. Tato myšlenka mu poháněla dopředu bez ohledu na to jakou bolest cítil. Bál se konce tak moc, že musel dosáhnout vrcholku i kdyby mu to mělo zničit zakrvácené ruce. Kousek po kousku se přibližoval a mlha ho stále doháněla. Již nebyla vidět ani koruna, ani kmen stromu. Ken se však stále nevzdával.
Již ani nevnímal co vlastně dělá, pouze automaticky šplhal výše a výše. Až chytl něco co nebylo součástí stromu. Konečně se dostal nahoru. Potácivě se dostal na plošinu která vypadala jako by byla ze skla. Pod ní však nebylo nic jiného než jedovatá mlha. Před ním však stál opět ten muž a Ken mohl konečně čistě slyšet jeho jméno. ... Nishinagari! Nekonečná bolest a zoufalství dokázali z jeho duše vytáhnout jeho vlastní zanpakuto.


Ačkoli přijímacími zkouškami prošel s odřenýma ušima kvůli projektu na kterém právě pracoval, ukázal se jako výtečný student, zejména v zanjutsu a shunpo, které absolvoval jako jeden z nejlepších ze svého ročníku.

Ken zlepšoval své schopnosti, také experimentoval. Vynalezl vlastní náramek, který slouží k usměrňování proudu reiatsu. Ze začátku se shinigamim stát nechtěl, ale síla kterou to přineslo za to stála. Prováděl další experimenty a hledal něco, co by mu mohlo pomoct s jeho nemoci. Nikdy nepřekonal svojí nemoc, ale schopnost jeho zanpakuto mu umožnilo účastnit se bojů. Takovýto přístup se mu vyplatil, když okamžitě po odchodu z Akademie dostal důstojnické místo pod kapitánem 12.divize.Uplynulo mnoho let, Soul Society a všechny ostatní světy otřásly v základech. Vypuklo povstání, v Soul Society nastal rozruch. Ken nevěděl, co se přesně stalo, hleděl si  svého a zkoumal jak vyléčit svoji nemoc, prováděl veškeré výzkumy a hledal informace, které by mu mohli pomocí. Povstání se vůbec nezúčastnil, všichni na vysokých postech zkrátka zmizeli. Netrvalo ale dlouho, kdy ho doporučil nový vrchní kapitán na post kapitána 12.divize.Věděl o jeho schopnostech a co všechno dělal, aby přežil. Věděl i o jeho výzkumech, které prováděl a tak Ken bez přemýšlení post přijal. A ačkoli válka neměla přímý vliv na Akademii, její chod, politika a metody jí byly značně ovlivněny. Dokonce do takové míry, že se mnoho studentů rozhodlo svůj výcvik ani nedokončit, neboť pokládali tradice a všechno na čem Soul Society stála i to, v co věřili za mrtvé.
Ken však byl jedním z těch, kteří zastávali názor, že obzvláště takovéto hodnoty se s péčí, trpělivostí a loajalitou mohou zase přivést k životu, proto se nevzdal. Kvůli počátečním problémům, původu a tendenci se zavíral sám do sebe, mnoho přátel nikdy neměl. To jej však tím spíše přimělo plně se soustředit na výcvik a sebezdokonalování.

Vidět ale politiku Soul Society, ačkoli byla jen stínem své dřívější moci, ze strany zúčastněné osoby jej přimělo přehodnotit některé své názory. Slepá oddanost, kterou velká část Gotei 13 tak často projevovala, totiž mnohdy danou situaci spíš vyhrotila než aby ji vyřešila. Jenomže jak se říká, i lavina začíná malinkým kamínkem, proto se Ken rozhodl stát se kapitánem, aby tak mohl alespoň trochu ovlivnit dění v Gotei 13. Krom toho, jak lépe získat přístup i k těm nejostřeji střeženým informacím a materiálům. Začal si vytvářet autoritu, snažil se jít každému příkladem. Ti kteří se nad někoho vyvyšovali s radostí a úsměvem podkopl nohy. Tou dobou potkal jednu osobu, která se stala jeho asistentkou. Občas to vypadá, že mu pěkně leze na nervy a že jí moc nemusí, ale kdyby se jí něco mělo stát asi by se mu to nelíbilo.


Barva reiatsu: tmavě modrá
Vlastnost: Když Ken upustí reiatsu, v okolí poletují malé částečky pevného skupenství a osobám s nižší reiatsu než má Ken se těžko dýchá.

Schopnosti
Zanjutsu: 10
Shunpo: 10
Léčení: 5


Jméno
Nishinagari
Podstata
Kido/Voda
Vzhled katany
Duch zanpakuto


Lidská podoba zanpakuto vypadá stejně jako Ken, když byl mladší, pouze s tím rozdílem, že je vždy potřísněna krví.

Vyvolávací příkaz
Hiroge
Vzhled
Nijak se nemění, Ken má stále v ruce stejný meč, který může volně používat pro boj s nepřáteli. Zvýší se však vlhkost ovzduší a okolní krajinou se začne rozlévat jemný mlžný závoj, který je neškodný pokud Ken nepoužije některý útok. Pokud někteří jeho spojenci používají vodní útoky, funguje také jako podpůrný zdroj vlhkosti.

Techniky zanpakuto v shikai
Haihaisuru Kiri(Plíživá Mlha): Protivníky obklopí oblak neproniknutelné mlhy, která znemožňuje prostorovou orientaci tak, že pokud se řídí smysly jako zrak, hmat nebo sluch, neustále chodí v kruhu. Její vliv pozvolna posiluje pocit úzkosti, strachu či paniky a čím déle jsou jejím účinkům vystaveni, tím se jejich psychický stav zhoršuje až na hranici paranoii, kdy se bez rozmyslu snaží zasáhnout cokoli co se nachází v jejich blízkosti, přítel či nepřítel.

Sokotsu no Assaku(Tlaková vlna): Účinek tohoto útoku není okamžitý, postupně se ale okolní mlha soustředí kolem protivníků, které pozvolna obklopuje, podobně jako u Haihaisuru Kiri. Rozdíl je však v tom, že nepřátele jsou plně při smyslech a naprosto zřetelně vnímají jakoby postupně klesali na dno oceánu, kde je tlak nakonec rozdrtí. Tento útok má ale poměrně dlouhou dobu sesílání, během které je Ken zranitelný, neboť se na něj musí plně soustředit. Pokud se jeho koncentrace jakkoli přeruší, musí začínat znovu a jeho reiatsu se opět sníží.

Suika: (Zvyšuje objem kapalin) v závislosti na tom na co se Ken zaměří dokáže buď využít vody v půdě aby ji znásobil a například zaplavil část svého okolí. V případě, že se tento útok soustřeďuje na osobu způsobí, že se objem vody v jejím těle zvýší tak, že začnou praskat cévy, svaly i mozková tkáň až ji nakonec roztrhne zevnitř.

Vnitřní svět
Celý svět Kena se skládá pouze z jedné skleněné plošiny, která je na vrcholku obrovského stromu. Vše ostatní je zahaleno v podivné fialové mlze, dokonce i kmen stromu.

uNtacuk

Poèet pøíspìvkù : 1
Join date : 25. 03. 17
Age : 23

Zobrazit informace o autorovi

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru